Oferta zajęć dla szkół

Jak wyglądają warsztaty?

Dzieci korzystają z naszego nowoczesnego sprzętu (komputery, roboty) pod okiem trenerów z doświadczeniem pedagogicznym.

Programowanie – to proste!

Wykorzystywane na zajęciach języki programowania są intuicyjne, oparte na blokach obrazkowych. Już 6-latek pod okiem dobrego trenera poradzi sobie bez trudu z wydawaniem prostych komend swojemu robotowi! Kolejne etapy programowania są coraz bardziej złożone, składają się z większej ilości komend, wciąż jednak pozostają w zasięgu możliwości dziecka. 

Klucz do dzisiejszego świata i sukcesu w przyszłości

Nowe technologie cyfrowe to codzienność i przyszłość dzieci. Warto już dziś pozwolić im bliżej poznać ten świat, nauczyć swobodnego i mądrego poruszania się w cyfrowej rzeczywistości. Gdy dorośnie, znajomość technologii nie będzie tylko atutem, ale koniecznością. Zajęcia z programowania realizowane profesjonalnie przyniosą wiele korzyści uczniom, a nauczycielom pozwolą na realizację nowych założeń programowych.

Dlaczego warto przyjść z klasą na zajęcia?

Zajęcia rozwijają logiczne myślenie, kreatywność, precyzyjność, umiejętność organizacji pracy oraz współpracy z innymi. Podczas zajęć dzieci uczą się, jak przeprowadzić projekty do samego końca, działając w sposób efektywny. 

Programowanie pozwala dziecku stać się twórcą technologii, a nie tylko konsumentem. Wspiera logiczne i kreatywne myślenie, uczy cierpliwości. Umiejętności zdobyte podczas zajęć z programowania stają się przydatne na lekcjach z innych przedmiotów. To także szansa na lepszą pracę w przyszłości w zawodach… które dopiero powstaną!

Programowanie i nauka programowania wydają się trudne, jednak zajęcia są organizowane w sposób dostosowany do wieku uczniów, ich zainteresowań i możliwości. Prowadzący korzystają z metod, które zachęcają do nauki, rozwijają zainteresowania młodzieży. Nasza kadra składa się ze specjalistów z dziedziny programowania, którzy dodatkowo posiadają odpowiednie kompetencje pedagogiczne. Wykorzystywane przez nas języki programistyczne opierają się m.in. na blokach obrazkowych i pozwalają na efektywną pracę już z najmłodszymi dziećmi.

Dzieci uczą się programowania pod okiem naszych pracowników, ale nauczyciel nadal ma wpływ na przebieg zajęć. Może wskazać interesujące go tematy, określić swoje oczekiwania i potrzeby z perspektywy nauczania w szkole. Jest obecny za zajęciach, więc może osobiście obserwować, jakie postępy robią jego uczniowie i jak wkraczają w cyfrowy świat. 

Zajęcia organizujemy dla grup do 40 osób. Zapewniamy wszystko, co jest potrzebne do nauki programowania. 

Wszystkie oferowane zajęcia są skierowane do dzieci w wieku szkolnym (6-15 lat). 

Warsztaty z Robotfan  odbywają się według schematu:

-wprowadzenie do zajęć

-budownie

-programowanie

-testowanie

-ulepszanie

-zabawa

Oferta warsztatów dla szkół

Rodzaj zajęć

Wiek dziecka

Koszt zajęć

(od dziecka)

Czas trwania zajęć

Opis zajęć

Mistrz programowania

6-16 lat

20zł

120 min

Na warsztatach wykorzystujemy: Lego® WeDo, ozoboty, podłoga interaktywna

Ozoboty w świecie lego

6-10 lat

20zł

120 min

Na warsztatach wykorzystujemy: ozoboty, Lego® WeDo

Wyścigi aut

10-15 lat

20zł

120 min

Na warsztatach wykorzystujemy: Lego® EV3, podłoga interaktywna

Ozoboty w mieście

6-10 lat

20zł

120 min

Na zajęciach wykorzystujemy: ozoboty i podłogę interaktywną

Świat robotów

10-15 lat

20zł

120 min

Warsztaty z Lego® EV3

Zajęcia prowadzimy między innymi w następujących placówkach: Przedszkole Publiczne nr 10, Przedszkole Publiczne nr 23, Przedszkole „Promyk”, Szkoła Polsko – Amerykańska, Szkoła Polsko – Niemiecka, Szkoła Publiczna nr 56, Szkoła Publiczna nr 55, Szkoła Publiczna nr 2, Szkoła Prywatna „Promyk”, Niepubliczna Prywatna Szkoła Podstawowa „Tak”.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej "Polityce Cookies".